Münasebetinizin sağlıklı olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? İşte sağlıklı olduğunu gösteren işaretler

Bir bağlantıyı sürdürmek her vakit kolay değildir, sonuçta farklı muhtaçlıkları olan farklı beşerler bir iştirakte buluşur. Dolu bir cinsel hayat, birlikte gülmek yahut gerçek bağlantı her münasebetin çalışması için muhakkak temel taşları olmalıdır, pekala bunlar nelerdir?

Çift terapisti ve çağdaş aşk okulunun kurucusu Eric Hegmann bu husus hakkında bir makalesinde şöyle anlattı..

Devam eden bir alaka için ihtiyaçlar nelerdir?

Eric Hegmann: Birbirinize dikkat edin, oburunu hafife almayın, ona öncelikli olduğunu gösterin. Her ilgi, bir yanda temas ve kaynaşma, güvenlik ve bağlılık gereksinimi ile başka yanda özgürlük. Haytalarını birleştiren bireyler, birbirleriyle bu kararsızlığa katlanabilmeli ve bunları müzakere edebilmelidir. Bu başarılı olursa, bağlantı her ikisinin de dünyayı keşfedebileceği inançlı bir sığınak üzeredir.

valentines day at home romantic relationship qual 2022 02 01 22 37 50 utc

İyi bir bağın 2 özelliği nedir?

1-Ortaklar birebir vakitte en âlâ arkadaşlardır

Arkadaşlık çoklukla ihmal edilir. Sevgi eksikliğinden çok, arkadaşlık eksikliğinden daha fazla bağın bozulduğu söylenir. Uzun vadeli çiftler, onları sıkıntı vakitlerden geçirenin sadık dostluk olduğunu onaylar. Partnerler de ortada bir birilerine şunu söyleyebilmelidir. Seni seviyorum lakin şu anda senin aptal olduğunu düşünüyorum. Zira beşerler bir yandan toplumsal münasebetlere ve temasların güvenliğine muhtaçlık duyarlar, öteki yandan gelişmek, keşfetmek ve öğrenmek için alana gereksinim duyarlar.

2-Bağlantıyı sürdürmek

Bir bağda irtibat ve güvenlik isteği üst sırada. En ufak belirsizlik, çatışmaları süratle tırmandırabilir. Öte yandan, temas inançlı olarak deneyimlenirse, çatışmalar çok kolay çözülebilir. Daha yakından incelendiğinde, çiftler nadiren büyük bir çatışma yüzünden ayrılırlar. Çok daha sık olarak, ortaklar günlük hayattaki birçok küçük ilişki talebini gözden kaçırdıkları için vakitle büyüyen bir aralık gelişir. Münasebetler büyük bir jest ile değil, günlük dikkatle kurulur ve beslenir.

relationship 2021 08 31 11 20 19 utc

İlişkide bir şeylerin yanlış olduğuna dair işaretler nelerdir?

Bir çok çiftler, birbirlerini kendi bakış açılarına ikna etmeye çalıştıkları için, çatışmalarda birbirleri üzerinde boşuna çalışırlar. Neredeyse her vakit eşit ancak birebir vakitte ters gereksinimler hakkındadır. Her bağlantı çatışması olgusal seviyede değil, duygusal temasla ilgilidir. Bu asla çoraplarla ilgili değil, senden sonra temizlemek zorunda kalırsam bana ne yapacağıyla ilgili? r.

Partnerimin benim için uygun olmadığını nasıl anlarım?

Çoğu insan bunu fark eder .İlişkinizde keyifli olduğunuzdan daha sık mutsuz ve depresyondaysanız ve yeniden de durumu değiştirmeye istekli değilseniz, duygusal olarak bağımlı hale gelmiş yahut varoluşsal nedenlerle kalıyor olabilirsiniz. Burada harici dayanağı tavsiye ederim. Hayat mutsuz bağlantılar için çok kısa.

About admin

Avatar of admin

Check Also

en yaratici evlilik teklifleri Ow9aKP9I

En yaratıcı evlilik teklifleri

Evlilik için yapılan bu değerli günün hazırlıkları oldukça sıkıntı.Evlilik öncesi teklif yapmak isteyen insanların, bu nedenlerden ötürü; hangi ...

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.