Küçük konutu olanlara tüyolar

kucuk ev dekorasyon fikirleri evim kucuk diye uzulmeyin 21

Küçük bir konutu tasarlamak için öncelikle konutun boyasından başlamak gerekir. Kapalı ve koyu renklere asla bakmamalısınız. Tam bilakis açık renkleri tercih etmeniz gerekir. İkinci olarak ise eşyalarınızda işlevleri olan mobilyalardan seçmeniz gerekir. Katlanır masa, çekyat vs. üzere eşyalar her vakit kurtarıcıdır. Öteki değerli noktada mutfağı salon katmanız hem çağdaş hem de daha fazla alan için yeterli bir fikir olacaktır.

Küçük konutlar için eşya seçimi

kucuk ev dekorasyon fikirleri evim kucuk diye uzulmeyin 21kucuk ev dekorasyon fikirleri evim kucuk diye uzulmeyin 21

Minimal eşyalar tercih etmelisiniz.  Minimalist eşyalar şeçerek hem daha çok alan kazanırsınız hem de konutunuzdaki ışık dolanımını etkilemediğiniz için konutunuz hayli büyük gözükecektir. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz eşyaların başında çok işlevli eşyalar gelmelidir bunlar hem alandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de konutunuzda fazla yer kaplamayacaktır mesela çekyat, baza ve açılır masa. Tıpkı vakitte konutunuzda kullanacağız perdeleri kalın koyu kumaşlı seçmek yerine ince şeffaf perdeler seçerek güneş ışıklarının meskeninize daha rahat girmesini sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak konutunuzun hem ışık almasını hem de geniş gözükmesini istiyorsanız mutlaka ayna kullanmalısınız. Konutlarda en çok yer kaplayan eserler vitrinler ve televizyon ünitesidir. Bunları tercih etmek yerine televizyonu duvara montelenebilir vitrin yerine niş kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Küçük meskenler için aydınlatma

Eviniz güneş alan bir cephede değilse meskeniniz olduğundan daha fazla karanlık görünecektir. Bu yüzden aydınlatma değerli bir faktör. Optik yansımalara kıymet vermelisiniz. Aydınlatma denildiğinde akla birinci güneş ışıkları gelir bir oburu de avizelerdir. Avizelerinizde minimalist olmalı ve beyaz ışık tercih etmelisiniz . Televizyonun gerisine koyacağınız ledler yada tavana koyacağınız ledler ile aydınlatma sağlayarak konutunuzu daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz.

kucuk ev dekoru

Küçük konutlar için tadilat

Eğer küçük bir konuta sahipseniz biraz tadilat yaparak konutunuzu daha yaşanır hale getirebilirsiniz. Mesela şayet mutfağınız çok yer kaplıyorsa mutfağı salona katarak hem çağdaş bir görünme sahip olur hem de daha dazla yer kazanırsınız, ayrıyeten mutfak eşyalarınızı da âlâ seçerseniz kasvetli bir imajdan kurtulmuş ferah bir alan sahip olmuş olursunuz.

About admin

Avatar of admin

Check Also

yaz hamilelerine ozel saglikli tatil tuyolari RrMviwGJ

Yaz hamilelerine özel sağlıklı tatil tüyoları

Yaz ayları birçoğumuz için yılın en hoş aylarıdır. Bu ayları gebe olarak geçirdiğiniz için çok şey kaçırdığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak ...

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.